РФ виробляє УМПК, зокрема й на ФАБ-1500 на верстатах з Китаю та Японії

Російська корпорація “Ракетное тактическое вооружение” розробила комплект УМПК під 1500-кг фугасну авіабомбу, що дозволяє перетворити її на плануючу. У РФ вже за ‘являли, що використовують її, а перша інформація щодо них взагалі з’явилась у вересні 2023 року, але тепер є й відео з виробництва.

Це відбулось завдяки військовому злочинцю та міністр оборони РФ Шойгу на промислові потужності підприємства, які знаходяться під Москвою у Корольові.

Читайте також: ЗСУ показали, як б’ють рашистів бойовим роботом з модулем “ШаБля” (відео)

УМПК ФАБ-1500

УМПК ФАБ-1500

При цьому для бомби ФАБ-1500M54 сам комплект складається не лише з модуля планування, а й носового обтічника, що пов’язано з “тупим носом” бомби.

ФАБ-1500M54

ФАБ-1500M54

Окрім того, за кадром були озвучені доволі важливі дані щодо виробництва комплектів УМПК у РФ. Зокрема для збільшення обсягів виробництва у декілька разів, підприємство ввело 12-години зміни та 6-дений робочий день, а головне значно розширило верстатний парк. Й на один з кадрів потрапила й марки верстатів, які використовуються у РФ для виробництва цього озброєння.

На задньому фоні видно торгову марку верстата – Hision, це китайський верстат від Haitian Precision. Зазначимо, на відміну від більшості європейських, японських та американських компаній, Китай не вийшов з ринку верстатів РФ й, вочевидь, навпаки збільшив постачання.

Але окрім китайського верстата на цьому ж кадрі зафіксований японський верстат Multus від японської компанії Okuma. Звісно невідомо, чи був він закуплений після виходу японських компаній з РФ. Але, наприклад, російська компанія “Пумори-инжиниринг инвест” спокійно пропонує такі верстати на продаж. При цьому деякі верстати від Okuma є просто на складі компанії та готові до відправлення.

Більше того, саме ця компанія у 2018 році відрила спільне з японською компанією виробництво верстатів Okuma-Pumori у Єкатеринбурзі.

Таким чином, коли мова йде про санкції необхідно розуміти, що вони мають стосуватися не лише компонентів, а, й можливо у першу чергу, значно щільнішого контролю за постачанням до РФ обладнання на якому виробляється озброєння.

Читайте також: РФ отримає з публічних держреєстрів інформацію для ударів: українські зброярі закликають їх закрити

Джерело

No votes yet.
Please wait...
Поділіться своєю знахідкою

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *