Російські загарбники використовують переважно «цивільні гази» – експерт

Російські загарбники використовують переважно «цивільні гази» – експерт 16.03.2024 15:00 Укрінформ На фронті останнім часом почастішали випадки застосування російськими загарбниками хімічної зброї, і хоч це переважно "цивільні гази", але тактика ворога досить підступна.

Про це сказав військовий експерт Михайло Жирохов в ефірі Українського радіо, передає Укрінформ.

Експерт зауважив, що про масовий характер використання хімічної зброї не йдеться, оскільки у росіян її як такої немає, адже всі радянські запаси хімічних речовин були знищені у 1990-ті роки.

"Зараз на фронті використовується обмежена кількість, і це переважно "цивільні гази". Це сльозогінні гази, які використовуються для розгону демонстрацій правоохоронними органами будь-якої країни світу", – зазначив він, зауваживши, що окупанти використовують "те, що є під рукою". 

За словами Жирохова, йому відомо про скиди з безпілотників хімічних сльозогінних гранат на українські позиції. "Щодо речовин, то там є декілька назв. Але це аналог наших "Терен", "Терен-2", "Терен-3". В їх основі є хлорпікрин. Він є найбільш поширеним поліцейським газом у світі", – сказав він.

Источник: www.ukrinform.ua

No votes yet.
Please wait...
Поділіться своєю знахідкою

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *