В Україні судитимуть двох російських генералів, які наказували обстрілювати Херсон

В Україні судитимуть двох російських генералів, які наказували обстрілювати Херсон 26.01.2024 06:15 Укрінформ Справу двох генералів та підполковника РФ, які віддавали накази обстрілювати Херсон, передали до суду.

Як передає Укрінформ, про це повідомляє Херсонська обласна прокуратура у Фейсбуці.

«За процесуального керівництва Херсонської обласної прокуратури скеровано до суду обвинувальний акт стосовно генерал-полковника командувача угруповання військ «Днепр» ЗС РФ, генерал-лейтенанта командувача 22 армійського корпусу Чорноморського флоту ЗС РФ та підполковника командира 8 артилерійського полку берегової оборони 22 армійського корпусу берегових військ Чорноморського флоту ВМС РФ», – ідеться у повідомленні.

Як зазначається, слідство встановило, що командувачі віддавали накази на підготовку та здійснення широкомасштабного вторгнення на територію України підпорядкованим їм підрозділам з метою її окупації та терору цивільного населення.

У прокуратурі повідомили, що на початку травня 2023 року задля досягнення цих цілей командувач угруповання військ «Днепр» ЗС РФ видав оперативну директиву підпорядкованим підрозділам про вогневе ураження Херсона.

Виконанням цього злочинного бойового завдання займались генерал-лейтенант та його підлеглий підполковник Чорноморського флоту РФ.

Як інформують у прокуратурі, під їх командуванням ворожі війська тільки впродовж одного дня завдали по цивільних об’єктах обласного центру щонайменше 18 цілеспрямованих ударів реактивними та осколково-фугасними снарядами. Це призвело до загибелі 24 людей та травмування 51. А також до пошкодження об’єктів житлового фонду, майна та інфраструктури.

Підкреслюється, що такі методи заборонені нормами міжнародного гуманітарного права і свідчать про ведення агресивної війни на території України.

Обвинуваченим генералу-полковнику та генералу-лейтенанту інкримінують ведення агресивної війни, а також віддання наказу про вчинення інших порушень законів та звичаїв війни.

Підполковник Чорноморського флоту ВМФ РФ обвинувачується у відданні наказу про вчинення інших порушень законів та звичаїв війни.

Досудове розслідування за процедурою in absentia здійснювали слідчі УСБ України в Херсонській області.

Оперативний супровід забезпечували підрозділ контррозвідки УСБ України в Херсонській області і Департамент оперативно-розшукової діяльності Адміністрації Держприкордонслужби України.

Як повідомляв Укрінформ, ЗСУ восени 2022 року визволили правобережну частину Херсонської області, зокрема місто Херсон. Частина області, розташована на лівому березі Дніпра, тимчасово захоплена російськими військами.

Херсон Обстріл Суд Російські військові Воєнні злочини Війна Війна з Росією

Источник: www.ukrinform.ua

No votes yet.
Please wait...
Поділіться своєю знахідкою

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *