Україна має отримати боєприпаси якомога швидше – глава МЗС Чехії

Україна має отримати боєприпаси якомога швидше – глава МЗС Чехії 02.04.2024 14:32 Укрінформ Чехія та країни-партнери працюють над тим, щоб якомога швидше забезпечити Україну боєприпасами.

Про це заявив міністр закордонних справ Чеської Республіки Ян Ліпавський після переговорів у Празі з естонським колегою Маргусом Тсахкною, передає кореспондент Укрінформу.

«Добрий захист України є захистом нас усіх», – підкреслив глава МЗС Чехії.

Він подякував Естонії за інтерес до чеської ініціативи зі закупівлі амуніції для України в країнах поза межами ЄС. Україна має отримати боєприпаси негайно, підкреслив міністр.

Ліпавський зазначив також спільну підтримку санкцій, зокрема, можливість спрямування статків РФ на підтримку Києва. Питання, як це зробити, обговорюватиметься, в тому числі, й ближчими днями в Брюсселі.

Чеський міністр назвав Естонію прикладом, адже вона витрачає 2% ВВП на оборону, Прага намагається досягти цього показника.

Ліпавський також заявив, що Прага засудила внесення прем’єрки Естонії Каї Каллас і низки інших політиків у російський санкційний список.

«Ми засуджуємо намагання Кремля залякати західних політиків… Ми не можемо дозволити Москві диктувати нам, як ми маємо поводитися», – підкреслив Ліпавський.

Глави МЗС двох країн обговорили питання розширення ЄС і підкреслили свою підтримку на шляху до Євросоюзу України та Молдови.

Як повідомлялося, глава МЗС Естонії перебуває у Празі з візитом.

Чехія Естонія Україна Війна Боєприпаси Війна з Росією

Источник: www.ukrinform.ua

No votes yet.
Please wait...
Поділіться своєю знахідкою

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *