Умєров: Про плани на 2024 рік знають лише Україна та її партнери

Умєров: Про плани на 2024 рік знають лише Україна та її партнери 15.01.2024 01:41 Укрінформ Україна ніколи не відмовиться від повернення окупованих територій в межах кордонів 1991 року, це залишається її стратегічною метою, яка може різнитися із військовими планами, про які знає лише Україна та її партнери.

Про це сьогодні у Давосі під час прес-конференції за підсумками четвертої зустрічі радників з національної безпеки та політичних радників лідерів держав світу щодо реалізації української «Формули миру» заявив керівник міністр оборони України Рустем Умєров, повідомляє кореспондент Укрінформу.

«Стратегічна мета України – вийти на кордони 1991 року. Військові цілі можуть бути відмінними. Інтенсивність дій завжди залежить від того, що буде робити наш ворог. Якщо росіяни продовжуватимуть тиск, якщо вони продовжать обходити санкції, торгувати газом та нафтою, купляти метали, хімікати, мінерали та інші ресурси, – безумовно, це потребуватиме від нас більше зусиль та ресурсів. Але ми будемо битися, поки не досягнемо стратегічної мети, і саме для цього нам необхідна підтримка з боку партнерів», – зазначив керівник військового відомства України.

Відповідаючи на запитання журналістів щодо планів на 2024 рік та реакцію на «невдоволення» західних партнерів стратегією України у війні з Росією, він зауважив, що боротьба Україна має широку підтримку, зокрема, в США, а військові плани можуть бути відомими лише Україні та її партнерам.

«Наші військові завдання завжди досягаються за планом та за погодженням з партнерами. Ми вже повернули 50 відсотків своєї території, звільнили північний захід Чорного моря від російського флоту, який виходить з окупованого Криму. Ми будемо повертати продовжувати повертати контроль над нашими територіями. Яким є план у на 2024 рік, – це лише Україна та її партнери знають», – сказав Рустем Умєров.

Він зазначив, що всі розмови про те, що Україну примушують відмовитися від повернення Криму та інших окупованих територій, не мають під собою жодного ґрунту.

«По перше, – ми не здамося. По друге, – зараз 83 країни прибули сюди (в Давос – ред.), щоб нас підтримати. Якщо б 10 років тому очі цих країн були відкриті на те, що трапилося в Криму, ми б не мали нападу на Донбас, і не мали б повномасштабного вторгнення. Тож, нам потрібно позбавлятися від такого роду запитань. Чому? Якщо ми будемо толерувати приниження чиєїсь гідності, або порушення територіальної цілісності, російські окупанти будуть продовжувати своє насильство. Тож для нас зараз головним залишається дотримання верховенства міжнародного права», – додав міністр оборони України.

Як вже повідомлялося, сьогодні в Давосі, перед початком Всесвітнього економічного форуму, відбулася четверта зустріч радників із питань національної безпеки та політичних радників за участі керівника Офісу Президента України Андрія Єрмака.

Війна Рустем Умєров Війна з Росією

Источник: www.ukrinform.ua

No votes yet.
Please wait...
Поділіться своєю знахідкою

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *