Загибель президента Ірану відклала перемовини із МАГАТЕ – Гроссі

Загибель президента Ірану відклала перемовини із МАГАТЕ – Гроссі 22.05.2024 22:25 Укрінформ Через загибель президента Ірану Ібрагіма Раїсі та міністра закордонних справ Хосейна Аміра Абдоллахія МАГАТЕ довелося тимчасово припинити перемовини із Тегераном щодо його ядерної програми.

Як повідомляє Укрінформ, про це заявив генеральний директор Міжнародного агентства з атомної енергії Рафаель Гроссі, пише Reuters.

“Зараз вони – у періоді трауру, який я мушу поважати. Однак щойно він завершиться, ми спілкуватимемося знову”, – сказав Гроссі.

Він висловив сподівання, що чинна перерва у перемовинах триватиме усього кілька днів.

Як повідомлялося, напруженість у відносинах між Іраном та МАГАТЕ зросла у 2018 році, коли президент Трамп в односторонньому порядку вивів Сполучені Штати з ядерної угоди, яка була укладена між Тегераном та світовими державами. Відтоді Іран відмовився від усіх обмежень, які угода накладала на його програму, і тепер має, як заявляв очільник МАГАТЕ, достатньо збагаченого урану для кількох ядерних бомб, якщо вирішить їх створити.

Крім того, були виведені з ладу камери спостереження МАГАТЕ, а Тегеран заборонив в'їзд деяким з найдосвідченіших інспекторів агентства. При цьому Іран офіційно завжди заперечував, що прагне створити ядерну зброю, стверджуючи, що його атомна програма має суто цивільні цілі.

Фото: gettyimages

Іран МАГАТЕ Президент

Источник: www.ukrinform.ua

No votes yet.
Please wait...
Поділіться своєю знахідкою

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *