Надзвуковий літак для цивільних польотів – NASA планує представити літак Х-59

NASA планує представити надзвуковий літак, призначений для комерційних подорожей

Літак Х-59 буде призначений для надзвукових польотів © NASA Цивільні надзвукові рухи заборонені з 1973 року.

NASA планує 12 січня презентувати свій експериментальний літак. Судно з назвою Х-59 має стати новою віхою у надзвукових подорожах, повідомляє CBS News.

“X-59 NASA- єдиний у своєму роді експериментальний літак, який продемонструє здатність літати на надзвуку, створюючи при цьому м’який “звуковий удар”, а не зазвичай гучний звуковий удар”, – йдеться в прес-релізі агентства.

Літак розробляється разом із компанією Lockheed Martin. Він є частиною місії Quesst, метою якої є мінімізація часу в дорозі по пересіченій місцевості завдяки можливості надзвукового польоту над сушею.

США заборонили надзвукові польоти над суходолом для невійськових потреб у 1973 році через стурбованість громадськості звуковими ударами над населеними пунктами.

“Ми безперечно готові написати новий розділ в історії надзвукових польотів, зробивши подорож сушею вдвічі швидшою, але таким чином, щоб це було безпечно, екологічно і набагато тихіше, ніж раніше”, – заявив Пітер Коен, дослідник проекту Quesst.

Очікується, що Х-59 здійснить політ уже цього року. Запустити ж польоти над деякими містами NASA планує вже 2026-го.

Нагадаємо, менш ніж через рік, 24 грудня, сонячний зонд NASA Parker пролетить повз Сонце на швидкості 195 км/с. Жоден об’єкт, створений людиною, не рухався так швидко і не наближався так близько до нашої зірки – він пролетить лише за 6,1 млн км від «поверхні» Сонця.

Джерело

No votes yet.
Please wait...
Поділіться своєю знахідкою

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *