Шольц знову заявив, що не погодиться передати ракети Taurus Україні

Шольц знову заявив, що не погодиться передати ракети Taurus Україні 12.03.2024 01:12 Укрінформ Канцлер ФРН заявив, що не хоче створювати марних очікувань щодо ракет Taurus, тому чітко й конкретно підтверджує свою незгоду з можливістю передачі Україні цього виду озброєнь.

Про це Олаф Шольц сказав під час спільної з малайзійським колегою Анваром Ібрагімом пресконференції у Берліні, передає кореспондент Укрінформу.

«Щодо однієї системи озброєнь, з огляду на ефективність і спосіб застосування, вважаю, що її не можна використовувати безконтрольно, але участь німецьких військових не є виправданою, навіть з-поза меж України», – заявив глава уряду ФРН.

Тому, за словами канцлера, його чітка позиція в цьому питанні полягає в тому, що застосування цих ракет є «не виправданим».

«Це моє завдання як канцлера, як глави уряду, висловлюватися точно і не створювати жодних оманливих очікувань. І мої відповіді, відповідно, є чіткими», – сказав Шольц.

Він повторив, що Німеччина, безумовно, є країною, яка найбільше підтримує Україну – фінансово, а також постачаннями зброї.

«Загалом попередні й обіцяні поставки сягають 28 мільярдів євро або 30 мільярдів доларів. Це значна сума. Ми мобілізували все, щоб Україна отримала від нас необхідну підтримку – боєприпаси, артилерію, танки, протиповітряну оборону різних типів», – заявив канцлер. Він назвав цю допомогу високоефективною, надійною і постійною, яку Україна дуже цінує.

Показово, що Шольц дуже рідко згадує назву ракети – Taurus. Цього разу він знову жодного разу не вимовив це слово.

Як повідомлялося, у перехопленій російськими спецслужбами розмові офіцерів Люфтваффе обговорювалась можливість застосування ракет Taurus по «мосту» таким чином, аби програмування можна було виконувати не з території України.

У понеділок факт цього прослуховування обговорювався у двох профільних комітетах Бундестагу.

Німеччина Ракета Зброя Шольц TAURUS

Источник: www.ukrinform.ua

No votes yet.
Please wait...
Поділіться своєю знахідкою

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *