Швейцарія приєднається до ініціативи спільної європейської ППО «Небесний щит»

Швейцарія приєднається до ініціативи спільної європейської ППО «Небесний щит» 10.04.2024 15:11 Укрінформ Федеральна рада Швейцарії у середу схвалила декларацію про приєднання нейтральної країни до ініційованої європейськими державами спільної системи протиповітряної та протиракетної оборони "Небесний щит" (ESSI).

Про це повідомляється у пресрелізі на сайті ради, передає Укрінформ.

Зазначається, що співпраця спрямована на поліпшення координації проектів закупівель, тренувань і логістичних аспектів у сфері наземної протиповітряної оборони.

ESSI – це німецька ініціатива з наземної протиповітряної оборони (BODLUV) в Європі. Ініціатива була започаткована в серпні 2022 року і ґрунтується на необхідності посилення протиповітряної оборони в Європі і кращого об'єднання зусиль.

Наголошується, що метою ESSI є краща координація і, за необхідності, об'єднання проєктів із закупівель протиповітряної оборони в Європі задля використання ефекту масштабу при закупівлі систем і поліпшення оперативної сумісності між країнами-партнерами. Це також уможливить співпрацю в галузі тренувань, технічного обслуговування систем і логістики.

«Участь Швейцарії в ESSI в першу чергу зосереджена на покращенні координації закупівельних проєктів BODLUV, навчанні та логістичних аспектах», – йдеться у пресрелізі.

Водночас у Федеральній раді пояснили, що навіть після підписання декларації про приєднання Швейцарія може вільно вирішувати, де і в якому обсязі вона бере участь в ESSI і які системи BODLUV вона закуповує.

Приєднання до ESSI не є попереднім рішенням на користь певної системи. Підписання декларації про приєднання до Меморандуму не створює жодних зобов'язань, пояснили у Федеральній раді.

Як повідомляв Укрінформ, від часу започаткування ініціативи в жовтні 2022 року до неї приєдналися члени НАТО Велика Британія, Словаччина, Латвія, Угорщина, Болгарія, Бельгія, Чехія, Фінляндія, Литва, Нідерланди, Румунія, Словенія, Естонія і Норвегія. У лютому до проєкту долучилися Данія та кандидат на вступ у НАТО Швеція.

Фото: pixabay.com

Источник: www.ukrinform.ua

No votes yet.
Please wait...
Поділіться своєю знахідкою

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *