Україна в ОБСЄ: Основним напрямком російського наступу лишається Донеччина

Україна в ОБСЄ: Основним напрямком російського наступу лишається Донеччина Заява 16.05.2024 00:36 Укрінформ Російська армія розпочала наступальну операцію на півночі Харківської області з метою розтягування українських сил, а основним напрямком російського наступу залишається Донецька область.

Як передає власний кореспондент Укрінформу, про це йдеться у заяві делегації України при ОБСЄ, виголошеній першим секретарем постійного представництва нашої держави при міжнародних організаціях у Відні Данилом Кубаєм під час консультацій у межах Форуму з безпекового співробітництва.

"10 травня російські війська перетнули державний кордон України на півночі Харківської області та розпочали наступальну операцію, інтенсивно обстрілюючи позиції українських захисників з артилерії та РСЗВ. Сили оборони України негайно відреагували на російські атаки, мужньо обороняючись від російського вторгнення в Харківській області. Станом на сьогодні у прикордонних районах Харківської області тривають запеклі бої", – повідомив Кубай.

Він зазначив, що російська армія задіяла значні сили для наступу в Харківській області, "і мета цих атак очевидна – дезорієнтувати та розтягнути українські сили".

"Водночас ми чітко бачимо, що основним напрямком російського наступу залишається Донецька область, де вчора Збройні сили України відбили 33 атаки російських окупантів на Покровському напрямку та 12 атак на Краматорському напрямку", – повідомив український дипломат.

За його словами, активізуючи бойові дії в районі Харкова, Росія також намагається "скористатися затримками в наданні оборонної допомоги Україні з боку партнерів для просування на окремих ділянках фронту".

"Оскільки Російська Федерація обрала шлях війни, не існує іншого способу зберегти свободу, окрім як дати відсіч. Українські Сили оборони щодня доводять свою здатність протистояти численним атакам держави-агресора. Водночас Україна у тісній співпраці з міжнародними партнерами продовжує підготовку першого Глобального саміту миру, який відбудеться у Швейцарії 15-16 червня та збере лідерів усіх континентів, які поважають міжнародне право та принципи Статуту ООН", – заявив Кубай.

Як повідомляв Укрінформ, Делегація РФ у середу у черговий раз заблокувала засідання одного з постійно діючих директивних органів ОБСЄ – Форуму безпекового співробітництва (ФБС).

В українській місії при ОБСЄ заявили, що причиною таких дій росіян є "тотальна підтримка України на майданчику Організації, як з боку країн-учасниць, так і з боку керівних органів, а також неможливість Росії змінити стан справ".

Натомість, попри такі дії російської делегації, Хорватське Головування ФБС ОБСЄ провело у середу захід у альтернативному форматі – консультацій. Під час нього країни-учасниці ОБСЄ рішуче засудили російську агресію та висловили готовність надавати підтримку Україні "стільки, скільки буде потрібно".

Фото ілюстративне

Донеччина ОБСЄ Україна Харківщина Війна Війна з Росією

Источник: www.ukrinform.ua

No votes yet.
Please wait...
Поділіться своєю знахідкою

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *