Піраміди в Гізі – вчені знайшли загадкову підземну структуру

Під похованнями у Гізі знайшли загадкову L-подібну структуру: що це може бути

Археологи проводять дослідження ділянки © Motoyuki Sato Ймовірно, це вхід до підземного об’єкту.

Єгипетські археологи за допомогою методу дистанційного зондування виявили під землею на західному цвинтарі Гізи загадкову L-подібну споруду. У цьому місці поховані члени царських сімей Стародавнього Єгипту та високопосадовці, повідомляє Live Science.

У багатьох з цих гробниць є надземні прямокутні конструкції з плоскими дахами, виконані з каменю або цегли-сирця, відомі як «мастаби».

Але в середині цвинтаря знаходиться ділянка, на якій не було виявлено жодних наземних споруд. Щоб виявити останки у цьому регіоні, команда вчених використовувала метод, відомий як електротомографія (ERT). Він передбачає використання електричних струмів, які посилаються в землю для вимірювання опору. Крім того, дослідники використали георадар.

Внаслідок цього вчені виявили аномалію на глибині близько двох метрів під поверхнею. За їхніми словами, це L-подібна конструкція завдовжки близько 10 метрів. Дослідники зазначили, що конструкція «ймовірно, була заповнена піском, а це означає, що вона була засипана після побудови».

Структура була «аномалією з високим опором», що дозволяє припустити, що це може бути суміш піску і гравію або, можливо, повітряна порожнеча.

Як розповів провідний автор дослідження Мотоюкі Сато, професор Центру досліджень Північно-Східної Азії при Університеті Тохоку в Японії, розкопки, які допоможуть визначити, чим є ця структура, вже почалися. Він упевнений, що знайдена структура не могла утворитися природним шляхом через її гостру форму.

Пітер Дер Мануелян, професор єгиптології Гарвардського університету, який не брав участі в дослідженні, зазначив, що ця ділянка не досліджувалась через відсутність на ній споруд на поверхні.

За його словами, у Гізі є каплиці для приношень у формі букви L, але вони зазвичай знаходяться над землею. Вчений зазначив, що поки не може сказати, що є виявленою аномалією, але вона «заслуговує на подальше вивчення».

Раніше вчені з Нью-Йоркського університету перевірили гіпотезу про те, що Великий Сфінкс у Гізі міг бути просто природною скелею у формі лева, яку стародавні єгиптяни дещо перетворили, перетворивши на кішку з людською головою.

Джерело

No votes yet.
Please wait...
Поділіться своєю знахідкою

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *