В Україні у березні від російських атак постраждали щонайменше 604 цивільних – ООН

В Україні у березні від російських атак постраждали щонайменше 604 цивільних – ООН 10.04.2024 15:50 Укрінформ У березні 2024 року в Україні загинули або були поранені щонайменше 604 цивільні особи. Це на 20% більше, ніж у лютому 2024 року.

Про це повідомляється у звіті Моніторингової місії ООН з прав людини в Україні, передає Укрінформ.

«Збільшення кількості втрат серед цивільного населення в березні відбулося в основному через атаки російських збройних сил із застосуванням ракет і боєприпасів по всій Україні, а також посилення повітряних бомбардувань поблизу лінії фронту», – йдеться у звіті.

Зазначається, що щонайменше 57 дітей загинули або були поранені в березні, що вдвічі більше, ніж у лютому. Ці втрати були наслідком, зокрема, збільшення використання керованих і некерованих авіаційних бомб.

Через міни та вибухонебезпечні залишки загинуло або було поранено щонайменше 28 цивільних осіб. Серед них 7 працівників сільського господарства, які стикаються з підвищеним ризиком, коли починають обробку землі під час весняного сільськогосподарського сезону, наголошується у звіті.

Більшість жертв серед цивільного населення (93,5 %), руйнування освітніх і медичних закладів (98 %) і критичної інфраструктури (95 %) зафіксовані на території, підконтрольній уряду України, додали у звіті.

У березні 2024 року масштабні скоординовані атаки на об'єкти критичної інфраструктури також зруйнували або пошкодили щонайменше 20 енергетичних об'єктів по всій країні, тимчасово порушивши доступ до електроенергії для мільйонів людей у великих містах і сільській місцевості. У деяких районах також було порушено водопостачання.

Загалом, з початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну 24 лютого 2024 року, згідно з даними звіту, Моніторингова місія зафіксувала 10810 вбитих і 20556 поранених цивільних українців.

Як повідомляв Укрінформ, Рада ООН з прав людини продовжила ще на один рік мандат Незалежної міжнародної комісії з розслідування порушень в Україні.

Фото ілюстративне

ООН Загибель Війна Війна з Росією

Источник: www.ukrinform.ua

No votes yet.
Please wait...
Поділіться своєю знахідкою

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *