У полоні росіян перебуває 500 медиків – Україна в ОБСЄ

У полоні росіян перебуває 500 медиків – Україна в ОБСЄ 08.12.2023 05:24 Укрінформ Росія у порушення Женевських конвенцій взяла в полон близько 500 медичних працівників.

Як передає Укрінформ, про це заявив постійний представник України при міжнародних організаціях у Відні Євгеній Цимбалюк під час чергового засідання Постійної ради ОБСЄ у четвер.

"Ще одним гострим питанням є утримання в полоні українського медичного персоналу. За наявними даними, там перебуває близько 500 медичних працівників", – сказав він.

Цимбалюк наголосив на тому, що, згідно з Женевськими конвенціями, "медичний персонал має особливий статус". "Вони можуть бути затримані лише для надання медичної допомоги українським військовополоненим і мають бути звільнені, як тільки їхня допомога більше не потрібна", – додав він.

Також посол зазначив, що до цього часу Росія не надала безперешкодного доступу МКЧХ до українських військовополонених.

Український посол підкреслив, що Росія продовжує грубо порушувати основні правила ведення війни. На цьому тлі він поінформував іноземні делегації про те, що російські військово жорсткого стратили двох українських солдатів після того, як вони здалися в полон.

Як повідомляв Укрінформ, раніше український омбудсмен Дмитро Лубінец заявляв, що Росія намагається через родичів військовополонених та цивільних заручників створити соціальну і політичну напругу усередині нашої держави.

Источник: www.ukrinform.ua

No votes yet.
Please wait...
Поділіться своєю знахідкою

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *